22 Říj

Náhradní díly Gorenje do pračky – aby prala dlouhá léta

Pračka s vámi odmítá spolupracovat, nepere nebo není prádlo dokonale čisté? Za problémem bude s největší pravděpodobností stát závada některé ze součástek. Není však žádný důvod k panice. Nejste-li schopni identifikovat závadu sami, přizvěte si schopného technika, který problém specifikuje. Navíc vám bude s jistotou schopen říci, jaký typ náhradního dílu je třeba. Vždy je předem třeba zvážit, zda je oprava stále rentabilní, nebo bude výhodnější koupit spotřebič nový. Povětšinou postačí výměna některé ze součástek a pračka bude plnit svůj účel další měsíce, dokonce i roky.

Dollarphotoclub_51906992

Nejžádanějšími náhradními díly do praček Gorenje jsou topná tělesa, čerpadla, těsnění, blokování a madla dveří. Výběr je opravdu široký. Především u kvalitních e-shopů naleznete široký výběr druhů i typů součástek do porouchané pračky. Výhodou náhradních dílů je samozřejmě finanční úspora. Za většinou nefunkčností praček stojí závada pouze některé ze součástek. Náhradní díly Gorenje uspoří vaší rodině peníze za nákup nové pračky. Investice za koupi součástky se pohybují v řádech několika set korun. Přesto tato nevelká částka může pračce darovat i roky bezproblémové funkčnosti.

Proč se některé součástky rychleji opotřebovávají?

IMG_5420 (1)Důvodem, proč mohou konkrétní díly odcházet rychleji, než zbytek spotřebiče je prostý. Pračky, to i natolik kvalitní a spolehlivé jako jsou Gorenje pračky, jsou vystaveny častému užívání. Hlavním nepřítelem je vodní kámen. Ten se dokáže usazovat hluboko uvnitř pračky a bohužel ne vždy jste schopni usazování předejít. Perete-li v oblasti s tvrdší vodou, o to rychleji se nejvíce zatěžované součástky opotřebují. Zejména hovoříme o náhradních čerpadlech Gorenje a topných tělesech. Drobnější díly – těsnění, madla a jiná jsou zase vystavena mechanickému opotřebení.